Starania o dziecko od 2 lat a badania hormonalne

Witam serdecznie. Od prawie dwóch lat staramy sie z mężem o dziecko, przez 8 ostatnich cykli stosowałam Duphaston od 16 dc 1 x dziennie przez 10 dni, a przez 4 ostatnie cykle również do tego Clostilbegyt od 5 dc 2 tabletki dziennie przez 5 dni. W 22 dniu tego cyklu miałam zrobione badania hormonów, gdzie progesteron wyszedł 42,80 ng/ml, czyli dość wysoki, a prolaktyna 752,3 ulU/ml przy normie do 496 ulU/ml. Czy takie wyniki mogą świadczyć o ciąży? Czy Duphaston ma wpływ na poziom progesteronu?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest oznaczenie poziomu beta hcg. Proszę koniecznie oznaczyć powyższy poziom i koniecznie udać się do lekarza prowadzącego terapię.