Stopa cukrzycowa a choroba nowotworowa

Witam, moj tata 69 lat, ma problem ze stopą cukrzycową. Przy okazji jest w ciezkim stanie zwiazanym z problemem onkologicznym. jest po 2 chemii i zabiegu ominiecia zatoru w tętnicy udowej. Od dwóch dni narzeka na coraz większy ból w nodze. Stopa jest zimna, w okolicy kostki czerwona, występują wysięki. Dziś wieczorem przyjechałem do taty bo był caly mokry i ledwo mówił. Zbadałem cukier i miał 45. Szybko podjąłem próby podania cukru i lekką kolację. Teraz ma 120. Co robić by się to nie powtarz?

Nalezy dostosować dawki leków przeciwcukrzycowych - potrzebna jest wizyta u diabetologa.
Ból i zimno i zaczerwienienie w nodze może oznaczać nawrót zatoru - wskazana konsultacja u lekarza prowadzącego w tej sprawie.