Stosowanie Duphastonu przy staraniu się o dziecko

Witam, staram się o dziecko (od tego cyklu). Ze względu na nieregularne miesiączki (od 30 do 60 dni) dostałam lek duph..on. Po 1 tabletce przez 10 dni od 16 do 25 dc. Od wzięcia tych 10 tabletek minęło już 11 dni, miesiączki wciąż nie mam a dodatkowo od 2 dni obserwuję u siebie śluz płodny (przezroczysty, ciągnący się). Czy możliwe jest aby po wzięciu leku dostać owulację? Jak piszą różne portale wzięty za wcześnie może zblokować owulację. Pilnie proszę o odpowiedź.

Duphaston powinno sie brac po owulacji a więc najpierw trzeba zobaczyc kiedy jest owulacja . branie rutynowo od 16 dnia jest błędem