Stosowanie Oropramu a depresja

Choruje na depresje, psychiatra przepisal mi citronil 20mg 1,5 dawki lecz mialam zbyt duze skutki uboczne. Teraz biore oropram, ta sama dawka i nie jestem w stanie podniesc sie z lozka, czuje pustke i obojetnosc, nie mam sily wstac na nogi. Co powinnam zrobic?

Aleksander Ropielewski

Poczekać, aż organizm wysyci się lekiem i zacznie on działać (jeżeli zmiana leku była niedawno) lub zgłosić się do lekarza w celu modyfikacji terapii.

Szanowna Pani, branie leków nie sprawi, że wyleczy się Pani z depresji. Leki tylko tłumią objawy, zastępując jedne drugimi, ale nie dotykają przyczyny Pani cierpienia. Proszę zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi przyjmowanych przez Panią leków. Odsyłam również do artykułów:

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

http://psychoterapia.natemat.pl/

Pani potrzebna jest psychoterapia, a nie leki. Psychoterapia jest najsuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie:
www.pocieszka.pl

Znajdzie tam Pani również adresy zaufanych specjalistów w Warszawie.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam,
Objawy które Pani opisuje są niepokojące i nie można ich bagatelizować.Może warto byłoby ponownie umowić się na konsultację do psychiatry, który prowadzi leczenie i z nim porozmawiać o tym co Pani zaobserwowała.Być może nowy lek nie zaczął jeszcze działać i na pierwsze oznaki poprawy, będzie Pani musiała poczekać do trzech tygodni, a optymalna poprawa pojawia się w czasie od 3 do 6tyg, możliwe, że trzeba będzie dobrać inny lek.
Pani słowa wskazują, że zdecydowała się Pani na walkę z depresją i poszukała pomocy specjalisty psychiatry.Zrobiła Pani już pierwszy krok w opanowaniu sytyacji, jednak samo leczenie farmakologiczne, mimo że pomocne i łagodzące ból, nie rozwiąże problemów,. Przy tak silnych zaburzeniach warto byłoby również rozpocząć psychoterapię, która jest skutecznę metodą pozwalającą znaleźć drogę do zdrowia.
Zachęcam Panią do skorzystania z telefonów zaufania, znajdzie tam Pani specjalistyczną pomoc i będzie mogła podzielić się swoimi problemami, z gwarancją zachowania dyskrecji.
Ogólnopolski Telefon Zaufania 116 123
Antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA 22 654 40 41
Pozdrawiam i życzę powodzenia w leczeniu.
A.Aleksandrowicz