Stosowanie preparatu z sacharyną w składzie w ciąży

Witam Lekarz żonie zapisał na początku ciąży preparat z magnezem magnum forte min.375g Pani w aptece wielokrotnie sprzedawała nam tabletki musujące. Ostatnio doczytaliśmy ze zawiera on różne substancje slodzące w tym sacharyny. Na opakawaniu nie ciazy jako przeciwwskazan. Czy taki preparat stosowany od2do6 miesiąca ciąży mógł negatywnie wpłynąć na płód? Czy jest bezpieczny?

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Czy na opakowaniu są dane oo nie stosowanie w czasie ciąży? Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie.