Stosowanie używek - czy może mieć związek z moimi bólami serca?

Witam, mam 15 lat. Od ponad roku palę weed, do tego dochodzą dwie paczki fajek na dzień, trochę alkoholu i bardzo małe ilości snu. Czy wymienione wyżej czynniki mogą mieć związek z moimi bólami serca? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Wszystkie stosowane przez Ciebie używki mogą wywierać wpływ na Twoje serce.
Niezależnie od używek ból serca jest wskazaniem do wizyty u lekarza prowadzącego, który Ciebie zbada i wykona niezbędne badania, w tym EKG. Oczywiście wskazana jest także szczerość w trakcie zbierania wywiadu chorobowego, co pozwoli ukierunkować diagnostykę we właściwym kierunku.

Pozdrawiam.