Strach przed ciążą po stosunku z wytryskiem na zewnątrz

Boję się o siostrę. Ma 16 lat, 20 marca (4 dzień jej cyklu, które są niereguralne, ale w ciągu ostatnich dwóch miesięcy trwały 24 dni) uprawiała stosunek przerywany z chłopakiem. Do wytrysku doszło na zewnątrz. Siostra zrobiła dwa testy, jeden po 4 dniach, drugi po 10, oby dwa są ujemne. Ale niestety, cierpi ona na nadwrażliwość żołądka, i tak sie zestresowała że nie je, nie śpi. Stwardniał jej brzuch, co tłumaczy ciążą (12 dni po stosunku chyba takich objaw by nie było) Czy może być w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Siostra powinna powtórzyć badanie po 14 dniach od stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a dolegliwości będą się utrzymywały to konieczna będzie wizyta u lekarza.