Stres przy pojawieniu się w nowym miejscu

W sytuacjach stresowych,którymi dla mnie jest pojawienie się w nowym miejscu,jedzenie obiadu w restauracji .gdy są nowe osoby.To wszystko mnie przerasta,lecze się u psychiatry ale leki na wszystko niepomagają.Męcze się strasznie.Proszęo jakieś porady.

Dzień dobry.
Opisane przez Panią objawy są objawami lękowymi. Proponuję aby obok leczenia farmakologicznego zgłosiła się Pani na konsultację do psychoterapeuty, który oceni możliwość podjęcia psychoterapii długoterminowej.
Pozdrawiam.

W przypadku braku efektywności leczenia związanego z lekami społecznymi zwykle ponownie weryfikujemy rozpoznanie, oceniamy stosowanie się pacjenta do zaleceń i razem z nim poszukujemy lepszych opcji terapeutycznych. Warto też podkreślić, że w przypadku zaburzeń lekowych i związanych ze stresem, podstawowe postępowanie polega na psychoterapii, która można łączyć z farmakoterapią.