"Strzelanie kości"

Witam. Mam 22 lata i problem dość nietypowy. Moje kości, a raczej stawy "strzelają", gdy się pochylam lub prostuję. Od jakiegoś czasu odczuwam ból pleców w odcinku lędźwiowym. Oraz, to już bardziej wstydliwa sprawa, zauważyłam, że czasami podczas oddawania stolca pojawia się krew, podejrzewam, że to hemoroidy. Pracuję w biurze od 2 lat i codziennie przez 8 godzin siedzę przy biurku, myślę, że to przyczyna moich problemów. Proszę o poradę, co robić, do jakiego lekarza się udać?

Pytanie zadane 09-03-2010r. o 22:59
lek. Joanna Gładczak porady udziela lek. Joanna Gładczak

lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.

Porada eksperta

Witam serdecznie.
 
Rzeczywiście najprawdopodobniej Pani problemy wynikają z siedzącego trybu życia. Jeżeli ma Pani pracę wymagającą długiego siedzenia, to powinna Pani zadbać o odpowiednio dobrane krzesło, odległość od monitora oraz co 2-3 godziny powinna Pani odejść od biurka i po prostu trochę się poruszać. Jest Pani jeszcze bardzo młodą osobą i tym bardziej już teraz powinna Pani zadbać o stan swoich stawów i kości, a pomóc w tym może dieta bogata w preparaty zawierające wapń oraz przede wszystkim systematyczny, odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny - wzmocni on nie tylko kości, ale także mięśnie, które podtrzymują cały nasz układ szkieletowy.

W rozwiązaniu problemu stawów pomóc może ortopeda, do którego potrzebne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego. Również lekarz rodzinny pomoże w rozwiązaniu drugiego Pani problemu - bo w tym przypadku konieczne jest badanie lekarskie - bowiem przyczyn krwawień z przewodu pokarmowego jest bardzo wiele. Zachęcam więc Panią do wizyty u swojego lekarza, a także do zmiany trybu życia na bardziej aktywny.
 
Pozdrawiam.

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Zdrowie »

Komentarze (1)

Wyloguj
~koptyko
~koptyko

Mam 14 lat , mam chyba ok 157cm wzrostu , i strasznie mi strzelają kolana , palce jak i kręgosłup ! Nie wspominając ze od dawna strzelają mi palce u nóg . Nie wiem dlaczego wszystko mi strzela , może to oznaka ze zaczynam rosnąć ?? Pomóżcie ;))

Odpowiedz

Porady ekspertów

Ból mięśni - co robić?

Od jakiegoś czasu bardzo źle się czuję. Wyniki krwi są dobre, a ja mam cały czas katar i bolą...

lek. Marta Hat Porady udziela lek. Marta Hat pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
Strzykanie w kolanach. Czy to osteoporoza?

Witam! Mam 23 lata i dziwną dolegliwość - przy kucaniu moje kolana "strzelają", czuję jak kość...

lek. Karolina Kropiewnicka-Buczek Porady udziela lek. Karolina Kropiewnicka-Buczek lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
Ból biodra podczas wysiłku fizycznego

Czasami, tylko przy nasilonym wysiłku odczuwam ból w prawym biodrze. Ból pojawia...

lek. Tomasz Stawski Porady udziela lek. Tomasz Stawski specjalista chirurgii ogólnej.
"Strzelanie" w jednym kolanie - czego to może być objaw?

Witam, strzela mi w jednym kolanie (lewym), gdy biegam lub robię przysiady. Czego to może być...

lek. Joanna Gładczak Porady udziela lek. Joanna Gładczak lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
Ból w łydce promieniujący do stawu skokowego

Mam obecnie 73 lata. Od ponad roku (czyli od 1 czerwca 2011) codziennie chodzę przez 1 godz....

lek. Magdalena Parys Porady udziela lek. Magdalena Parys lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
Mrowienie w stopach i nogach

Jestem po zamknięciu przecieku międzyprzedsionkowego w 2009 r., zabieg poprzedził epizod niedokrwienny...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij