Swędzenie w uszach i gardle

Od kilku miesięcy odczuwam swędzenie w uszach i gardle. Jaki może być powód takich dolegliwości?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Występowanie jednoczesnego świądu w obrębie uszu i gardła może wskazywać na infekcję lub reakcję alergiczną. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny występujących objawów konieczna będzie wizyta u specjalisty laryngologa.