Świerzb u dziecka i stosowanie leków

witam czy jesli dziecko ma swierzb a my smarowalismy sie profilaktycznie jest jaks szansa ze sie nie zarazimy?Ja tez myje sie szamponem sora forte na wszelki wypadek.

Świerzb ma długi okres wylęgania, wiec zarażenie mogło nastąpić wcześniej, bez wiedzy o tym fakcie. Dlatego właśnie leczymy wszystkich domowników jednocześnie, nie tylko tych, którzy mają objawy.