Szansa na zapłodnienie 4. dni po miesiączce

Wczoraj odbyłem stosunek z moją partnerką, która była 4 dni po miesiączce. Chciałbym się upewnić, jaka jest szansa zapłodnienia, jeżeli doszło do wytrysku na zewnątrz i nasienie przypuszczam, iż mogło zahaczyć o jej narządy płciowe ? Mam świadomość długiej żywotności plemników, jednakże, czy po takiej trasie ciała, zatrzymały nadal swoje właściwości i zdolność do zapłodnienia? Z góry dziękuję za odpowiedź ; ))

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia potencjalnie może skutkować ciążą. W preejakulacie wydzielanym podczas trwania całego stosunku także znajdują się plemniki.