Szkarlatyna a choroba Kawasackiego

witam serdecznie. Moja córeczka lat 4 2 tygodnie temu miała temp do 38, lekki ból gardła, mocno powiększone migdałki czerwone policzki, delikatną wysypkę na pleckach, problemy z oddychaniem w czasie snu, Wszystko prócz powiększonych migdałków samoistnie ustąpiło ale po 2 tygodniach zaczęła się łuszczyć jej skórka na paluszkach dłoni. czy to mogła być szkarlatyna lub kawasaki. W rodzinie męża syn przechodził kawasaki

Milena Lubowicz

Duże prawdopodobieństwo, że to była szkarlatyna. Choroba Kawasaki ma zwykle ciężki przebieg i kończy się leczeniem szpitalnym, także o to bym się nie niepokoiła.
Pozdrawiam