Tabletki antykoncepcyjne, niedoczynność tarczycy a starania o dziecko

Dzień Dobry, stosowałam antykoncepcję przez 10 lat bez przerwy jako lek na PCOS. Tabletki odstawiłam na początku maja i staramy się z mężem o dziecko. Jak na razie bezskutecznie, miesiączki też brak. Leczę się również na niedoczynność tarczycy, obecnie TSH na poziomie 2,27 mU/l. Dodam, że od razu po dostawieniu tabletek pojawił się trądzik tłusta cera i włosy, poranne bóle głowy i zmęczenie. Lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby robienia badań. Proszę jednak o poradę jakie badania wykonać ?

Witaminy w ciąży

Aleksander Ropielewski

Na chwilę obezną nie ma takiej konieczności, ponieważ organizm musi wrócić do naturalnego cyklu regulacji hormonalnej i może to potrwać kilka do kilkunastu miesięcy.