Test podwójny beta HCG

Witam, proszę o interpretację wyników testu podwójnego 34 l. wolne beta hcg to 73,82 IU/I co odpowiada 1,844 MoM a PAPP-A to 5,396 IU/I co odp. 1,206 MoM, NT 2,30 mm Miałam robione badanie w 12 tyg i 6 dn. ciąży wg CRL i wtedy wyszedł nieprawidłowy przepływ na zastawce trójdzielnej (fala wsteczna). Zdaniem lekarza wykonującego badanie miało to wrócić do normy na późniejszym etapie ciąży. W 14 tyg. lekarz prowadzący ciążę potwierdził brak anatomicznych wad płodu na usg. Jakie jest ryzyko ZD??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane dane wskazują na naprawdę niewielkie ryzyko ZD. Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu.