TK kręgosłupa
Na poziomie L-4/L-5 szerokopostawne uwypuklenie krążka m-k, z niewielkim uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych w obrębie lewego otworu m-k. Minimalny wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 13 mm na poziomie trzonu L-3.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Na podstawie tego wyniku badania można stwierdzić obecność przepukliny krążka międzykręgowego z uciskiem na korzenie nerwowe. Jest to zwykle przyczyną dużego zespołu bólowego w okolicy ucisku, aczkolwiek nie napisała Pani nic o objawach. Proszę udać się do lekarza neurologa lub neurochirurga, który po zbadaniu Pani oraz analizie wyników i pełnej historii choroby, zaleci dalsze postępowanie.