Torbiel policykliczna trzustki

witam mam 29 lat nie palę i nie piję alkoholu, ostatnio wykryto u mnie torbiel policykliczną na ogonie trzustki, z przegrodami o wielkości 4 na 5 cm.mam pytanie czy jest to groźne, rakowe, jak się to leczy, jakie są objawy i skutki tego torbiela. proszę o pomoc bardzo się boję że jest to niebezpieczne.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji stwierdzić, że zmiana ma charakter nowotworowy. Teoretycznie jak najbardziej istnieje jednak takie prawdopodobieństwo. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim wykonanie tomografii jamy brzusznej.