Upławy a stosowanie wkładki domacicznej

witam od ponad 4 lat mam zalozona wkladke domaciczna...od ok roku mam bardzo cuchnace uplawy...jakby cos zdechlego bylo w srodku.bylam u ginekologa,robilam tez usg..nic,czy moze to byc przyczyna zalozonej spirali?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, objaw taki wskazuje na zakażenie, które może być umiejscowione w każdym z odcinków dróg rodnych. Można wykonać posiew z wydzielających się upławów i spróbować zastosować leczenie przyczynowe. Sama obecność wkładki po takim czasie nie predysponuje do zakażeń albo w każdym razie nie powinna. Pozdrawiam.