Uporczywy kaszel, bóle gardła a usg węzłów chłonnych

witam, tydzień temu miałam uporczywy kaszel i bolało mnie gardło tak uporczywie że ze zmiana głosu. w tym czasie pojawiła mi się gula na gardle, zrobiono mi usg( na wysokości kości gnykowej wskazujące unaczynienie zatokowe typowe dla wezla chłonnego ale nie można wykluczyć innego tla;wymiary 19na7 mm.wzielam antybiotyki amoksylilav i bez zmian. gula czasami boli, równiez gardlo lekko drapie. czy to mozliwe zeby wezel tak długo utrzymywał się ? nie mam innych objawów, wyniki wyszły ok nawet OB.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Możliwe jest tak długie utrzymywanie się powiększonego węzła chłonnego. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza celem rozszerzenia diagnostyki.