Ureaplasma urealyticum - czy mogę starać się o dziecko?

Jestem po dwóch późnych poronieniach - 17 i 20 tydzień ciąży. Lekarze podejrzewają niewydolną szyjkę macicy. Aby wykryć przyczynę niepowodzeń wykonano również wymaz z kanału szyjki macicy - wykryto ureaplasmę. Większość lekarzy, u których byłam z tym problemem, bagatelizuje tę bakterię, według nich, nie ona była przyczyną poronień.
Czy mogę faktycznie starać się spokojnie o dziecko? W różnych źródłach spotyka się różne opinie. Kogo słuchać, skoro różni lekarze mają różne opinie?

Witam serdecznie!

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego nie zostało Pani włączone leczenie. Ureaplasma urealyticum nie jest bakterią należącą do flory fizjologicznej i ze względu na liczne powikłania wymaga natychmiastowej antybiotykoterapii.

Udowodniono, że zakażenie tą bakterię prowadzi do występowania porodów przedwczesnych, w Pani przypadku mogła spowodować późne poronienie.
Dopóki nie zostanie Pani wyleczona, zdecydowanie odradzałam podejmowania prób zajścia w ciążę.

Na koniec, odniosę się do niewydolności cieśniowo-szyjkowej. Nie wiem, na jakiej podstawie została u Pani zdiagnozowana, ale jeżeli jest takie przypuszczenie (być może zapisane w karcie wypisowej) sugerowałabym założenie pessarium w 12-14 tygodniu ciąży w profilaktyce porodu przedwczesnego.

Pozdrawiam