USG szyi a wykrycie chorób nowotworowych

Czy badanie usg szyi daje 100% pewność, że powiększone węzły chłonne nie są oznaką chorób nowotworowych? Taki wynik uzyskałam przy powiększeniu do 12mm. Zastanawiam się czy nie powinni skierować mnie na biopsję? Od roku towarzyszą mi nawracające infekcje, a także nocne poty od niedawna.

Wynik USG z dużym prawdopodobieństwem wyklucza patologiczny rozrost tkanki limfatycznej węzłów chłonnych. Sama biopsja węzłów chłonnych nie określa ich patologii jedynie chirurgiczne pobranie w węzła chłonnego w całości daje miarodajny wynik.