Usunięcie piersi a rak

witam! moja mama jest po usunięciu lewej piersi i w badaniu histopatologicznym jest napisane ognisko w odległości Laesio fibroso-cystica mammae mam pytanie czy jest to rak? prosze o odpowiedz z góry dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
W usuniętej piersi opisano nowotwór łagodny - zmianę włóknisto-torbielowatą. Nie ma ryzyka zmiany złośliwej.

Laesio fibroso-cystica mamae - oznacza zwyrodnienie włókniste-torbielowate piersi. Takie rozpoznanie nie świadczy o występowaniu raka. Proszę z tym wynikiem pilnie skonsultować się z chirurgiem, który operował mamę.