Usunięcie wkładki domacicznej a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

W lipcu minęło 5 lat odkąd mam założoną Mirenę. Chcę wyjąć tę wkładkę i zabezpieczać się w inny sposób, najchętniej tabletkami. W którym dniu cyklu muszę się zgłosić na wyjęcie wkładki? W trakcie krwawienia czy po? Kiedy zrobić to najkorzystniej aby ochrona tabletkami była jak najszybsza? Jaki środek będzie najkorzystniejszy, mam 38 lat i nie planuję już ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najłatwiej jest usunąć wkładkę podczas miesiączki, jednak można tego dokonać w każdym dniu cyklu. Jeśli chce Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek, warto usunąć wkładkę w pierwszych dniach miesiączki. Wtedy od razu może Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek