Utrata ciąży bliźniaczej a prawdopodobieństwo kolejnej mnogiej ciąży

Witam, mam 23 lata, 12.10.2014r. zostałam wyłyżeczkowana z powodu obumarcia ciąży bliźniaczej (9/10 tydzień). Była to ciąża dwuowodniowa, jednokosmówkowa. Jakie jest prawdopodobieństwo, że kolejna ciąża też będzie bliźniacza, bądź to, że dziecko znów obumrze? Dodam, że z mojej strony były 3 czy 4 przypadki ciąży bliźniaczej. Strasznie się martwię, do lekarza mam iść za 3 tygodnie z badaniem histopatologicznym. To ogromna strata, co mogę zrobić żeby to się nie powtórzyło?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by przewidzieć prawdopodobieństwo kolejnej ciąży bliźniaczej oraz ryzyko obumarcia kolejnej ciąży. Póki co proszę cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty ginekologa, który oceni wynik badania hist-pat. Być może wynik wskaże przyczynę obumarcia płodów, co natomiast umożliwi profilaktykę w kolejnej ciąży.