Uzależnienie od gazowanych napojów

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie napojów typu Cola i tego typu słodkich gazowanych napojów. Jestem , tak można to nazwać uzależniony od nich, ale ostatnio przybrało mi się na wadze i myślę, że to również spowodowane jest picie takowych cieczy. Czym zastąpić i jak sobie poradzić, żeby przeszła na nie ochota? I drugie pytanie czy można je zastąpić sokami np takimi w kartonach, które są dostępne czy to nie ma sensu i to jest takie samo zło? W takim razie co oprócz wody? pozdrawiam!

Witam,
warto skorzystać z pomocy dietetyka który doradzi jak zastąpić dotychczas wypijane napoje i psychologa aby znaleźć motywację do zmian nawyków żywieniowych. Soki również zawierają cukry. Lepiej jest zjeść pomarańczę niż wypić szklankę soku pomarańczowego. Trudno jest zrezygnować z cukru,bo jest on dodawany do wielu produktów, dlatego jest tak ważne żeby świadomie nie spożywać jego nadmiaru.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia i wytrwałości w zmianie przyzwyczajeń.

Przesyłam linki do ciekawych filmów dokumentalnych na temat cukru i coli:
http://www.cda.pl/video/253634a8
https://www.youtube.com/watch?v=jOhzL4onqwQ

Witam
Zastępowanie jednego uzależnienia drugim,
też nie zdrowym, nie rozwiązuje problemu.
Nie ma też gwarancji, że zadziała.
Doradzałabym niezwłoczne poszukanie terapeuty,
który zajmuje się uzależnieniami .
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie