Uzależnienie od masturbacji a płodność

Mam pewne pytanie nurtujce mnie od jakiegos czasu.Moj parter od 5 lat jest uzalezniony od mastrurbacji.Nie dawno mi to wyznal..chodzi juz na terapie.Robi to codziennie dwa razy dziennie.Czy istnieje jakies ryzyko braku plodnosci ? Obnizenia jakosci plemnikow?Zdolnosci zaplodnienia?Od 3 miesiecy staramy sie o dziecko..Niestety bez skutecznie.Wytryski sa bardzo slabe.Bardzo prosze o porade.

Jednak częste "upusty" nasienia powodują, że w wytrysku czasowo jest mniej plemników, mniejsza objętość nasienia oraz plemniki mogą być mniej dojrzałe.
Z tego punktu widzenia częstotliwość masturbacji powinna być znacznie ograniczona, a przed potencjalnie zapładniającym kontaktem (owulacja) wskazane kilkudniowe unikanie wytrysku.
Badanie płodności męskiej jest proste, choć nieco kłopotliwe...
Polega na ocenie kropli nasienia pod mikroskopem przez lekarza androloga.
Mam nadzieję, że partner przy pomocy terapii odzyska kontrolę nad swoją seksualnością.
Pozdrawiam. JW, blog.seksuologia.com, Poznań.

Dzień dobry.

Jak sama Pani zauważyła, wytryski partnera są słabe i prawdopodobnie będą takie, im częściej partner będzie się masturbował. Dodać też można, że przy takiej częstotliwości masturbacji niewątpliwie jakość nasienia partnera będzie gorsza - organizm po prostu może nie nadążyć z produkcją plemników - w związku z czym prawdopodobieństwo zapłodnienia może być mniejsze.
Skoro jednak partner Pani chodzi na terapię, jej bezpośrednim wynikiem powinno być ograniczanie bądź zaprzestanie masturbacji. Warto więc poczekać przynajmniej kilka tygodni na jej efekty.

Pozdrawiam.