Wgłębienie w klatce piersiowej u 14-miesięcznego dziecka

Wczoraj dowiedzieliśmy się że nasz 14 mies syn ma trochę inna klatkę piersiową (lekkie wgłębienie między piersiami) pytała pani dr czy ktoś może ma taką w rodzinie-muszę popytać. Przestraszyłam się, a bardziej gdy poszukałam wiadomości na necie;(Pani doktor nic nie kazała nam z tym robić, dość często bywamy w przychodni z różnych powodów mały to ma odkąd pamiętam i dopiero teraz Pani zwróciła na to uwagę. Proszę o radę.

Proszę zachować spokój.Tego rodzaju opis może wskazywać rzeczywiście na wariant budowy anatomicznej i nic wtedy się nie zaleca tylko obserwuje.Inny a często spotykana niestety przyczyna to niedobór Witaminy D3 ,ale wtedy są tez obecne inne objawy kliniczne niedoboru,które lekarz może stwierdzić.Jak dziecko jest małe to tego rodzaju anatomiczne budowa jest trudna do stwierdzenia z uwagi na proporcje ciała.
Niewątpliwie warto zadbać o sylwetkę i zabierać dziecko na basen.

Pozdrawiam