Wielołukowatość prawej kopuły przepony i spłycenie obu kątów przeponowo-żebrowych

objawem jakiej choroby jest wielołukowatość prawej kopuły przepony, spłycenie obu kątów przeponowo - żebrowych - obecność śladowej ilości płynu

Witam! Wielołukowatość przepony może być wariantem anatomicznej normy bądź pozostałością po przebytych stanach zapalnych. Obecność śladowej ilości płynu w kącie przeponowo-żebrowym najprawdopodobniej również jest wynikiem stanu zapalnego tkanki płucnej.