Wskazania do usunięcia migdałków w przypadku przewlekłego chrząkania

Witam!b.prosze o pomoc.Mój mąż lat 44 od grudnia 2013wieczorem chrząka.chodził do laryngologa mial robiony wymaz gardła -ok ,usg tarczycy i węzłów chłonnych -ok.p.doktor na tej podstawie stwierdził ,że powinien usunąć migdałki ,dała skierowanie do szpitala i skończyła leczenie,a mąż jak chrząkał tak chrząkaProszę o poradę czy ta operacja jest konieczna i czy chrząkanie minie.Zaznaczaczam ze mąż nie ma jakiś przewlekłych bóli gardła ani chrupek.Pozdrawiam.

Osobiście średnio bym liczył że po tonsillectomii będzie lepiej. Migdałki (w sumie niepotrzebne w tym wieku) usunąłbym dopiero po wykluczeniu wszystkich możliwych przyczyn i po próbach leczenia. Nie podważam jednak opinii kolegi lekarza...