Współżycie po zakończeniu miesiączkowania

Witam, mam pytanie, jestem osobą w wieku 55 lat, od 2 lat nie mam miesiączki, ani żadnych plamień, czy można współżyć bez zabezpieczenia? Czytałam, że ponoć po 12 miesiącach kobieta już nie zachodzi w ciążę ale proszę o odpowiedź jak to jest? Wizyta do ginekologa dopiero w styczniu, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Jeśli nie miesiączkuje już Pani od dwóch lat (bez plamień czy krwawień), to nie zachodzi owulacja, w związku z czym zapłodnienie,a zatem i ciąża, nie jest możliwe.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Potwierdzić, że nie zachodzi owulacja, mogą badania poziomu hormonów LH i FSH. Dlatego do czasu wizyty u ginekologa zalecałabym stosować dla pewności antykoncepcje.