Wtórny brak miesiączki u 14-latki

PILNE! Mojej 14-letniej córce przepisano luteinę z powodu wtórnego braku miesiączki. Lekarz postanowił przeprowadzić próbę progesteronową i podawać córce lek podjęzykowo 2xdzienie przez 10 dni. P.Doktor stwierdziła, że miesiączka może pojawić się po odstawieniu leku lub szybciej.. Tak się stało- 4 dnia. Moje pytanie brzmi- czy nadal córka ma brać luteinę , czyli kolejne 6 dni, czy zaprzestać brania leku? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że poza wywołaniem miesiączki koniczne jest przeprowadzenie diagnostyki.