Wymioty i biegunka pół godzony po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej Ovulastan

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Ovulastan forte od około roku. Niestety wczoraj pół godziny po przyjęciu tabletki wystąpiły u mnie wymioty oraz biegunka. Z racji tego,iż nie miałam zapasowego blistra tabletek przyjęłam od razu po tym kolejną tabletkę z bieżącego blistra. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić ,kiedy skończę bieżący blister? Czy ochrona będzie zachowana,jeżeli przyjmę 20 tabletek + 7 dni przerwy,bez dodatkowego zabezpieczenia?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie napisała Pani, która z kolei to była tabletka, zalecenia jak postępować w sytuacji, którą Pani opisała, zależnie od tego, która tabletka została pominięta, znajdują się także w ulotce przy opakowaniu tabletek.
Pozdrawiam