Wynik badania EEG u 5-latka

Witam,bardzo prosze o wyjasnienie mi wyniku badania eeg mojego piecioletniego synka,w czasie badania byl w znieczuleniu ogolnym,zapis badania wykazuje zmiany w prawej okolicy skroniowo ciemieniowo centralnej.Co to oznacza?Czy moze to oznaczac jakies uposledzenie?

Witam! Przede wszystkim nie powinna Pani martwić się na zapas. Wynik badania eeg zawsze powinien być interpretowany w kontekście ogólnego rozwoju dziecka i prezentowanych przez niego objawów klinicznych. W wielu przypadkach dyskretne cechy nieprawidłowości w eeg pojawiają się u całkowicie zdrowych dzieci. Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym, który opierając się o pełne badanie dziecka dokona jego najpełniejszej interpretacji.

Nie pisze Pani z jakich powodów byłą zalecony zapis ,natomiast podaje ,że badanie było wykonane w znieczuleniu ogólnym ( ??)
Z jakiej przyczyny dziecko zostało znieczulone,czy miała Pani może na myśli leki powodujące
sedację i wprowadzające w sen?
Nie można się ustosunkować w sposób odpowiedzialny do badania w kontekście tej nietypowej sytuacji.

Pozdrawiam ciepło