Wynik badania poziomu prolaktyny u 24-latki

witam ostatnio robiłam badania prolaktyny i wynik jest nastepujacy 32,08 mlU/l a zakres referencyjny to 127,0-637,0 co to oznacza ? pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

oznacza obniżony poziom i koniecznie jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.

Aleksander Ropielewski

Wynik oznacza hipoprolaktynemię, która wymaga leczenia. Sugeruję kontakt z endokrynologiem.