Wynik badania USG ginekologicznego u 29-latki

Dzień dobry, jestem w 28 dniu cyklu i byłam na USG ginekologicznym. Wynik to: - endometrium trójlinijne 0,96 cm, - jajnik prawy z przestrzenią o mieszanej echogeniczności 4,67x4,58 cm, - jajnik lewy z dwiema przestrzeniami hypoechogennymi 3,06x3,13 cm i 2,43x1,9 cm, - w zatoce Douglasa niewielka ilość płynu. Ginekolog powiedział, że mam 3 torbiele i mam przyjść na kontrolę po miesiączce. Czy bardzo źle to wygląda? Jakie są szanse, że torbiele same znikną?

Torbiele nie są duże i prawdopodobieństwo ich zaniku lub zmniejszenia się jest duże. Takie torbiele raczej nie wymagają leczenia operacyjnego tylko obserwacji i ewentualnego leczenia hormonalnego.