Wynik poziomu przeciwciał w 8 tygodniu ciąży

Jestem w 8 tygodniu ciąży. Proszę o interpretację wyników badań. P/c anty-TPO 62,5 IU/ ml (Z. Ref.:0.0-34.0) FT 4 1.13ng/dl (Z.Ref.:0.9-1.7) Czy sytuacja wymaga szybkiego kontaktu z lekarzem prowadzącym ciążę? Czy istnieje jakieś zagrożenie dla dziecka? Dziękuję serdecznie za pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do wspomnianego lekarza gdyż przeciwciała anty tyreoperoksydazie mogą zagrażać zdrowiu dziecka.