Wynik RTG płuc i klatki piersiowej

Opis RTG: Drobno wysycony cień w lewej okolicy podobojczykowej - poswoisty?. Płuca o wzmożonym rysunku naczyniowo-oskrzelowym w okolicach przyśrodkowych zależnym od przewlekających się zmian zapalnych okołooskrzelowych. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca o zaznaczonej lewej komorze. Aorta wydłużona. Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne

witam, zmiana poswoista tzn.pogruźlicza (mogła Pani mieć kontakt z gruźlicą i nawet tego nie wiedzieć, obecnie wynika z opisu, że sprawa nieczynna) poza tym wykluczono zmiany nowotworowe (ogniskowe), jedyne co niepokoi, to te zmiany zapalne- nie wiem czy to nowość, czy już było, oraz czy są objawy zapalenia oskrzeli/płuc? chyba musi Panią ktoś zbadać (osłuchać) i zadecydować o leczeniu- może trzeba antybiotyk? zaznaczona lewa komora mogłaby sugerować np.nadciśnienie?- do wyjaśnienia