Wynik TK klatki piersiowej techniką spiralną

TK klatki wykonano technika spiralną, warstwa gr2mm w płaszcz poprz, przed i po podaniu środka kontr. W obrębie śródpiersia i wnek płucnych nie uwidoczniono powiekszonych węzłów. Nie stwierdza się patologicznych zmian opłucnowych, upowietrzenie tkanki pluc symetryczne. Delikatne pasemkowate zageszczenia w okolicy lewego kata przeponowo zebrowego o wygladzie zmian włóknistych. Nie uwidoczniono innych zmian patologicznych. Aorta piersiowa prawidłowa. Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku TH kręgosłupa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku jedyną nieprawidłowość stanowi: 1. zagęszczenie w okolicy lewego kąta przeponowo-żebrowego, co najpewniej jest wynikiem zmian pozapalnych. 2. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. Mówiąc ogólnie podany wynik nie wskazuje na żadne istotne patologie - nie ma powodów do niepokoju.