Wynik USG jamy brzusznej u 6-miesięcznego dziecka

usg jamy brzusznej u 6 miesięcznego dziecka wątroba nie powiększona o prawidłowej echo-strukturze bez zmian ogniskowych pęcherzyk żółciowy bez złogów drogi zułciowe nie poszezone trzustka nie zmieniona nierki polozone prawidlowo prawidlowej wielkosci i echostruktury warstwa miaszowa 2 nerek prawidlowa miedniczki obu nerek nie poszerzone bez zlogow w obu nerkach widoczne zatarcie granicy miaższowo miedniczkowej sledziona jednorodna nie powiekszona pecherz moczowy o gladkich zarysach wezly ok

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi zatarcie granicy miąższowej nerek. By wyjaśnić przyczynę problemu, konieczne jest zinterpretowanie wyniku w oparciu o dane kliniczne.