Wypadanie włosów po operacjach i farbowaniu u nastolatki

Witam, zauważyłam że po pierwszej operacji zaczęły mi wypadać włosy. Pierwszą operacją miałam w wieku 11 lat, i w wieku 14 lat miałam drugą i do teraz mi wypadają włosy. Mam je rzadkie i szybko mi się przetłuszczają. Czy to możliwe, że to od narkozy? Również farbuję włosy, ale pierwszy raz pofarbowałam w wieku 13 lat. Farbuję je co 4 lub 5 miesięcy na jeden kolor. Może jakieś tabletki? Albo szampony by pomogły?

KOBIETA ponad rok temu

Witam, zauważyłam że po pierwszej operacji zaczęły mi wypadać włosy. Pierwszą operacją miałam w wieku 11 lat, i w wieku 14 lat miałam drugą i do teraz mi wypadają włosy. Mam je rzadkie i szybko mi się przetłuszczają.
Czy to możliwe, że to od narkozy? Również farbuję włosy, ale pierwszy raz pofarbowałam w wieku 13 lat. Farbuję je co 4 lub 5 miesięcy na jeden kolor. Może jakieś tabletki? Albo szampony by pomogły?

Jeśli zauważyła Pani nadmierne wypadanie włosów po operacjach, to raczej wiązałabym utratę włosów z nadmiernym stresem, niż bezpośrednio ze stosowaną narkozą.
Nie każdy z nas jest biologicznie wyposażony w bujne, piękne, gęste włosy. Być może taka Pani uroda, iż Pani włosy są po prostu cieńsze.
Zachęcam do stosowania szamponów wzmacniających oraz kuracji przeciw wypadaniu włosów, dostępnych w aptekach. Z pewnością wpłyną one korzystnie na stan cebulek włosowych.