Wysoki poziom IgG testu na toksoplazmozę

Nie ma powodu do niepokoju, ale tak czytam wpisy na forum to kobiety piszą, że miały około IgG 100 do 300 Ul/ml a u mnie aż 4579 Ul/ml czy to znaczy, że nie dawno musiałam przechodzić toksoplazmozę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Poziom przeciwciał w klasie IgG pozostaje wysoki przez wiele lat po zachorowaniu na toksoplazmozę i świadczy o przebytej chorobie , a ilość przeciwciał wytworzonych przez organizm jest cechą indywidualną. O "świeżym" zakażeniu świadczą przeciwciała w klasie IgM, które pojawiają się szybciej i zanikają po kilku miesiącach od kontaktu. A więc jeśli przeciwciała te są ujemne to aktualnie nie ma już choroby. Pozdrawiam