Pytanie o toksoplazmozę - wyniki badań

Witam, jestem w 27 tygodniu ciąży i męczy mnie sprawa odnośnie zakażenia toksoplazmozą (tyle się teraz o tym mówi). Mój ginekolog stwierdził, że wg wyników, to stare zakażenie. Miałam też badanie płodu, by wykluczyc jego wady i okazało się, że z płodem jest wszystko okej, nie ma żadnych wad (badanie było robione w 18 i 22 tygodniu). Chciałabym jeszcze skonsultować wyniki z którymś z Waszych lekarzy. Podaję moje wyniki: 7 tydzień ciąży: IgG 464,20 IU/ml; IgM 0,19 COI; 13 tydz. ciąży: IgG 477,40 IU/ml; IgM ujemny 0,16 COI; 22 tydz. ciąży: IgG 438,20 IU/ml: IgM ujemny 0,16 COI. Czy mogę być spokojna, że nie jestem zakażona toksoplazmozą? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Nie ma powodu do zmartwień. Poziom IgG jest markerem przebytego zakażenia, a więc w Pani przypadku, jego podwyższony poziom świadczy o odporności na zachorowanie. Podwyższony poziom IgM świadczyłby zaś o świeżym zakażeniu, co wymagałoby leczenia.