Ujemne wyniki badań na toksoplazmozę

Witam, zaniepoiły mnie wyniki badań na toksoplazmozę. Pierwszy wynik IGM ujemne (0,23 COI), IGG wysoko dodatnie (5,33 IU/ml). Po roku zrobiłam badania ponownie (po poronieniu) i tym razem obydwa wyniki był ujemne tj. IGM (0,19 COI), IGG (<0,13 IU/ml). Jak to możliwe, myślałam po pierwszych wynikach, że przeszłam zakażenie i mam odporność, a z następnych wynika, że nie jestem odporna. Czy ta odporność nie jest na całe życie? Alicja P.

Piotr Pilarski

Zwykle utrzymują się przez całe życie. Teoretycznie odporność jest na całe życie. Warto byłoby powtórzyć badanie.

Pozdrawiam.