Wysoki poziom monocytów a obciążenie genetyczne rakiem

witam.Mąż ma monocyty ponad normę 11,1 . Pochodzi z rakowej rodziny . Mama umarła na złośliwego tata miał dysplazję tzn krwinki nie nosiłytlenu . Mąż ma 31 lat pracuje fizycznie .

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. Podwyższony poziom monocytów nie jest czynnikiem, budzącym niepokój onkologiczny. Występowanie nowotworów w rodzinie jest oczywiście pewnym czynnikiem zwiększającym predyspozycje do zachorowania, nie oznacza jednak że mąż napewno zachoruje. Nie podaje Pani dokładnie na jakie nowotwory zmarli rodzice męża. W zależności od tego powinno zostać wdrożone odpowiednie postępowanie mające na celu wczesne wykrywanie ewentualnych zmian.