Wysokie ambicje a depresja u 17-latka

Dzień dobry. Mój syn 17- letni jest bardzo ambitny chyba postawił sobie za wysoko poprzeczkę aby dobrze się uczyć i zdać maturę dużo się uczy jak otrzyma zły stopień to tłumaczy to, że jest debilem i nic w życiu nie osiągnie. Bardzo dużo z nim rozmawiamy ale to jest na krótki czas do następnej porażki. Nie może w klasie dorównać osobom które mówią, że się nie uczą tylko imprezują a dostają dobre oceny - ja mu tłumaczę, że to nieprawda. Co mam zrobić aby mu pomóc bo chyba ma depresję.

Mgr Nina Szalas

Niepokojące są przekonania, które syn ma o sobie, dlatego warto udać się z nim do specjalisty, zanim utrwalą się w myśleniu syna na dobre. Z pewnością współpraca z Państwem będzie tu ważnym elementem.

Warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty rodzinnego. Specjalista nie tylko wesprze w roli rodziców, pomoże lepiej rozumieć realne przyczyny niepokoju, obniżonego nastroju i zaniżonej samooceny syna, ale także pracować nad poprawą i urealnieniem obrazu siebie i świata.