Wysokie ciśnienie krwi u 32-letniej osoby

Witam, mam problem z wysokim ciśnieniem od jakiegoś miesiąca, dostałam już drugie tabletki bo pierwsze nie pomagały. Mam skoki ciśnienia i przy tym straszny ból głowy, choć nie zawsze, np. mam 165/105 a za 15 minut 145/95. Od dłuższego czasu żle się czuję, bolało mnie udo, biogro i krzyże, a nawet w dole brzucha. Ginekologicznie jest ok, morfologia, CRP, OB, cholesterol, TSH wszystkie wyniki w normie. gdzie się udać? Teraz największym problemem jest to ciśnienie. Proszę o radę

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić np konieczność udania się do kardiologa. Być może konieczne będzie założenie aparatu do 24- godzinnego monitorowania ciśnienia. Takie zalecenia raczej może postanowić lekarza kardiolog.