Zabezpieczenie antykoncepcyjne a przyjęcie tabletki w piątym dniu cyklu

Witam. Mam pytanie dotyczace ulotki naraya +, otoz w ulotce jest napisane, ze od 2 do 5 dnia cyklu takze mozna przyjac pierwsza tabletke, jednak przez kolejny tydzien dodatkowo sie zabezpieczac, czyli mam rozumiec to tak, ze skoro w poniedzialek dostalam miesiaczke, to pierwsza tabletke moge przyjac jutro (piatek-piaty dzien cyklu) i 8ego dnia zazywania tabletek zabezpieczenie przed ciaza zacznie dzialac? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak podaje producent. Osobiście doradzam Paniom aby stosowały dodatkową antykoncepcję przez co najmniej 10-14 dni.