Zachwiany procentowy skład krwinek białych

Wbc 7,3, rbc 4,48, hgb 13,3, hct 41, mcv 89,5, mch 29, mchc 32,4, plt 299, lym 44,2, mxd 16, neut 39,8, lym 3,2, mxd 1,2, pdw 12,8, mpr 10,2, plcr 27,1, cholesterol 184.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii krwi nie jest niepokojący. Nieco zachwiany jest procentowy skład krwinek białych - analiza automatyczna układu białokrwinkowego nie jest jednak dokładna - celem lepszej jego oceny można wykonać rozmaz ręczny. Pozostałe parametry mieszczą się w granicach normy. Prawidłowe jest także stężenie cholesterolu całkowitego.

Pozdrawiam.