Zaczerwieniony pępek, z którego sączy się płyn a możliwość uczulenia

od dluzszego czasu co jakis czas mam zaczerwieniony pępek z którego delikatnie śaczy sie jakiś plyn.ropa ? w okolicy pepka odczuwam swędzenie i krosty. dodam ze jestem uczulona na kilka rzeczy ! czy to ma cos wspolnego z tym ?!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na zakażenie okolicy pępka. Nie jest to jednak raczej związane z alergią. W celu potwierdzenia diagnozy sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zaleci właściwe leczenie. Do tego czasu proszę przemywać skórę pępka płynem odkażającym.