Zakraplanie oczu kroplami do rozszerzania źrenic w 1 trymestrze ciąży

Czy mozna zakraplac oczy mamie w 1 trymestrze kroplami do rozszezania zrenic jesli tak to jakimi prosze o wypowiedz doktora okuliste pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Leki stosowane do rozszerzania źrenic choć podane miejscowo, nie są wskazane w okresie ciąży, gdyż mogą wywierać wpływ ogólnoustrojowy. Dodatkowo poza badaniami okulistycznymi, nie ma wskazań do podawania tych leków rutynowo i przewlekle.